Velké Losiny

Termálne kúpele Velké Losiny vzhľadom k dlhodobej histórii už od 16. storočia patia medzi najstaršie a najznámejšie moravské kúpele. Svoju povesť si kúpele získali svojimi liečebnými výsledkami, jedinečnými sirnymi termálnymi prameňmi a taktiež vďaka svojej príjemej polohe v podhorí Hrubého Jeseníka. Kúpele sa nachádzajú v nádhernom prostredí 40 hektároveho lesoparku so storočnými stromami a vzácnymi drevinami. Kúpeľný komplex tvoria 4 kúpeľné domy, 1 wellness hotel a novovybudovaný termálny aquapark. Celková kapacita kúpeľov je 335 lôžok. V okolí Velkých Losin vyviera 5 prírodných prameňov. Sú to sírnaté termálne pramene, ktorých teplota je okolo 36°C. Sú bohaté na vápnik, horčík, draslík a železo.

Najstarším druhom liečebného využitia termálnych vôd je liečba pohybového a neurologického ústrojenstva vrátane pooperačných rehabilitácií. Veľmi priaznivo pôsobia termálne vody na niektoré kožné choroby – lupienka a ekzém. Preto sú využívané aj k výrobe špeciálnych kozmetických produktov termelove. Termálne sírne pramene sa využívajú k liečebným kúpeľom a k napájaniu vnútorného bazéna a bazénov v Therme parku Velké Losiny.

K ďalším ochoreniam, ktoré sa v kúpeľoch Velké Losiny liečia, patria choroby obehové, nesprávny tlak krvi, ochorenia srdca a ciev. Kúpele sú vhodné tiež pre pacientov, ktorí absolvovali onkologickú liečbu. Súčasťou takejto liečby sú lymfatické drenáže buď prístrojové alebo manuálne.

Liečebný pobyt si môžete spestriť návštevou termálneho parku, v ktorom je 5 vnútorných a 4 vonkajšie bazény a rôzne vodné atrakcie. K nim patria 2 tobogány, divoká rieka, jaskyne, chŕliče vody, vodné hríby a šmýkačky. K dispozícii sú sauny: fínska, soľná, parná, aromatická a ľadová komora. V ponuke je množstvo masáží, cvičenie v bazéne, reštaurácie a letný bar.

Galéria

Termálny park | Ceny | Ubytovanie | AkcieMapa | Kontakt| Oficiálna stránka