Třeboň

Tradícia kúpeľníctva v Třeboni sa viaže k roku 1883, keď bol v blízkosti historického centra vybudovaný prvý kúpeľný dom „Bertiny lázně“. Hlavným prírodným liečebným zdrojom je slatina. Vysušená slatina sa mieša vo veľkých kadiach s vodou a je zohrievaná na teplotu 37-38 °C. Aby sa telo dostatočne prehrialo, trvá slatinná procedúra 15 minút. Hlavným účinkom slatinných kúpeľov je prehrievanie organizmu, hydratácia kože a zvýšenie obranyschopnosti. U pacientov s pohybovými problémami zpôsobuje zníženie svalového napätia, zmierňuje bolesti, zlepšuje prekrvenie svalov a zrýchľuje regeneráciu. Liečebné účinky pobytu v kúpeľoch sú tiež podporené kvalitou okolitého prírodného prostredia. Priaznivá klíma, aktívny pohyb, kulisa mestskej pamiatkovej rezervácie, zámku a pobyt v chránenej krajinnej oblasti pomáha navodiť harmóniu tela a ducha. Třeboňské kúpele ponúkajú pobyt a liečbu v dvoch kúpeľných domoch – v Bertiných kúpeľoch a v kúpeľoch Aurora.

Kúpeľný komplex Aurora sa nachádza na západnom okraji juhočeského mesta Třeboň v kľudnom prostredí rozsiahleho parku na brehu rybníka Svět. Špecializuje sa na liečenie porúch pohybového aparátu, reumatických chorôb, degeneratívnych ochorení kĺbov, funkčných porúch kĺbov a svalov, osteoporózy, neurologických chorôb a poúrazových a pooperačných stavov a celkovú regeneráciu tela a duše. Ubytovacia kapacita je 564 lôžok. Ďalších 250 lôžek je k dispozícii v dependance, ktoré sú v blízkom dosahu od kúpeľov. Súčasťou kúpeľného komplexu sú kongresové priestory, reštaurácia, bary, obchody, plavecký bazén so slanou vodou, aqua centrum s vodnými atrakciami, fitness, telocvičňa, sauna, solárium, squash, bowling, kaderníctvo, kozmetika, manikúra, pedikúra a internetová miestnosť.

Kúpele Bertiny lázně sa nachádzajú v tesnej blízkosti historického centra mesta Třeboň. Tečie okolo nich klenot južných Čiech, Zlatá stoka, vďaka čomu si môžete vychutnať kľudnú atmosféru starobylého mesta v spojení s prírodou. Kúpele sa špecializujú na liečenie porúch pohybového aparátu, reumatických chorôb, poúrazových a pooperačných stavov a celkovú regeneráciu tela. Ubytovacia kapacita je 186 lôžok v 102 izbách. Ďalšie ubytovacie kapacity sú k dispozícii v okolitých penziónoch, ktoré sú v dosahu pohodlnej chôdze od kúpeľov. Súčásťou kúpeľného komplexu sú reštaurácie, bary, plavecký bazén, sauna a moderne vybavený Sport park, ktorý ponúka najrôznejšie formy aktívneho odpočinku, tenisovú halu, vonkajšie tenisové kurty, volejbalový kurt, squash, fitness, bowling a stolný tenis.

Galéria

Lázně Aurora

Wellness | Ubytovanie | Akcie | Kontakt| Oficiálna stránka

Bertiny lázně

Wellness | Ubytovanie | Akcie | Kontakt| Oficiálna stránka