Kúpele Vyšné Ružbachy

Vysne Ruzbachy1Kúpele Vyšné Ružbachy ležia vo výške 623 metrov nad morom v doline Zálažného potoka v obci s rovnakým názvom Vyšné Ružbachy. Vyviera tu prírodná liečivá uhličitá, hydrogenuhličitanová, vápenato-horečnatá voda s teplotou do 26 °C. Pri liečbe sa využíva termálny liečivý prameň Izabela. Poloha kúpeľov má priaznivé klimatické podmienky pre liečbu. Nachádzajú sa v nádhernom prírodnom prostredí vhodnom pre oddychové prechádzky a relax. V kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa o pacientov stará tím zdravotníckych špecialistov kardiológov, balneológov, internistov, dietológov, psychológov, hipológov, rehabilitační pracovníci a zdravotné sestry.

V kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa liečia choroby z povolania, duševné choroby, ochorenia tráviaceho ústrojenstva, ochorenia obehového ústrojenstva, rekonvalescencia po onkologických ochoreniach, ženské ochorenia, choroby obličiek a močových ciest.

Zvláštnosťou kúpeľov je jazierko KRÁTER, prírodne naplnené termálnou vodou. Je situované na vrchu travertínovej kopy a od roku 1967 je chráneným prírodným výtvorom. Prostredie kúpeľov ponúka prírodné zátišie s možnosťou pešej turistiky, čistý horský vzduch a zimné športy.

 

Galéria

Liečebné pobyty | Wellness pobyty | Ubytovanie | Hipoterapia | Oficiálna stránka

Mapa