Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice

Turcianske Teplice_13Kúpele Turčianske Teplice ponúkajú širokú ponuku liečebných pobytov, wellness pobytov a dovoleniek. Stretnete tu už nielen seniorov, ale aj dámy na skrášľovacom pobyte, športovcov, manažérov, zaľúbené páry, ale aj celé rodiny. Nachádzajú sa v južnej časti Turca, priamo v srdci Slovenska. Turčianske kúpele majú jedinečnú polohu – ležia na tektonickom zlome tzv. piscine – priamo na prameni termálnej minerálnej vody. Jedinečná turčianska termálna voda vyviera z podložia pohorí Veľkej Fatry a Kremnických vrchov. Teplota termálnej vody turčianskych prameňov sa pohybuje od   38 – 47 °C.

Vďaka jedinečnému zloženiu turčianskej minerálnej vody sú Turčianske kúpele jedinými kúpeľmi na Slovensku zameranými na liečbu chorôb obličiek a močových ciest. Okrem dospelých patria od roku 1993 ku klientom Turčianskych kúpeľov aj deti. Medzi liečené indikácie patria choroby pohybového ústrojenstva, choroby obličiek a močových ciest, gynekologické choroby, onkologické choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, nervové choroby a choroby z povolania.

Turčianska minerálka sa používa k čiastočným i celkovým kúpeľom, ale aj k pitným kúram pri určitých druhoch ochorení. Bohato mineralizovaná (sírany, hydrouhličitany, vápnik, horčík, železo a ďalšie) turčianska termálna voda má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia.

Turčianska Zlatá kúra, Orientálny Rasul, alebo medová masáž sú jedinečné procedúry z tunajšej ponuky wellness procedúr. Okrem liečebných účinkov majú aj skrášlujúci, omladzujúci a energetizujúci efekt.

Kúpeľné pobyty | Kúpeľné procedúry | Cenník |Ubytovanie | AquaparkOficiálna stránka

Galéria

Mapa