Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice

dsc_5906_resize-700x467Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Výskyt termálnych prameňov bol považovaný za najväčšiu prírodnú zvláštnosť. Termálne vody vyvierali na blízkom vŕšku z travertínového pokrovu. Z viacerých prameňov boli dva najvýznamnejšie, jeden mal vodu príjemne teplú a druhý horúcu.

Raritou kúpeľov Sklené Teplice je výskyt 7 termálnych prameňov s teplotou vody od 37 – 52,5°C. Využívajú sa aj umelé hĺbkové vrty a studne až do hĺbky 1600 m. Neobyčajná hypertermálna liečivá voda pre svoj vysoký obsah minerálov v nezvyčajnej kombinácii magnézium a kalcium je vhodná na liečbu rôznych ochorení. V prvom rade však na liečbu pohybového a nervového aparátu  (ochorenia a poškodenia pohybového ústrojenstva, poúrazové a pooperačné stavy vrátane operácií medzistavcovej platničky, bolesti chrbtice, krížovej oblasti a kĺbov, výmeny kĺbov, artritída, osteoporóza, nervové zakončenia pohybového aparátu, reumatické ochorenia). Voda sa v bazénoch neriedi a chemicky neupravuje. Do bazénov nateká každý deň čistá liečivá voda priamo z prameňov. Pýchou kúpeľov je Európsky unikát – Jaskynný parný kúpeľ – Parenica s teplotou vody 42°C.
Indikačné zameranie pre pitnú liečbu (doplnková liečba osteoporózy, prevencia caries, funkčné poruchy motility čriev, dyskinézy žlčových ciest, poruchy v tvorbe pankreatických enzýmov, podporná liečba cukrovky, infekcie močových ciest, čiastočné denné krytie minerálov.

V areáli Liečebných termálnych kúpeľov sa nachádza päť kúpeľných domov s rôznym štandardom ubytovania, historická kaviareň Kursalón, ktorá bola len nedávno premiestnená a tak sa stala súčasťou Kúpeľného domu Goethe. V historickej budove Kursalón sa nachádza aj centrálna recepcia a prijímacia kancelária. Liečebné procedúry sa podávajú klientom v objektoch, ktoré sú vzdialené od kúpeľných domov len pár minút alebo priamo v kúpeľných domoch.

Ponuka voľnočasových aktivít v Kúpeľoch Sklené Teplice a ich bezprostrednom okolí je veľmi široká. K dispozícii je vonkajšie termálne kúpalisko priamo v areáli kúpeľov, denný bar v kúpeľnom dome Relax Thermal s billiardom a stolovým futbalom, nenáročné prechádzky v kúpeľnom parku, ktorý prechádza pozvoľna do lesoparku, pešia turistika po turistickom označenom chodníku, požičovňa bicyklov, fakultatívne výlety do okolitých banských miest, výlet na blízku zrúcaninu hradu Teplica – Pustý hrad.

Galéria

Liečebné pobyty | Procedúry | Cenník | UbytovanieMapa | Oficiálna stránka