Sanatórium Tatranská Kotlina

Sanatorium Tatranska Kotlina9Sanatórium Tatranská Kotlina poskytuje zdravotnú starostlivosť ako špecializovaná nemocnica – odborný liečebný ústav a ako prírodné klimatické kúpele.  Už v roku 1891 bola Tatranská Kotlina zaradená medzi prírodné liečebné kúpele. Klíma v Tatranskej Kotline aj napriek nízkej nadmorskej výške 760 m n.m. má vysokohorský charakter a na rozdiel od ostatných tatranských osád sa tu hmly takmer nevyskytujú. Osada má štatút klimatických kúpeľov a prostredie je vhodné pre liečbu astmy, alergie a iných respiračných ochorení. Hlavnou činnosťou sanatória je komplexná ústavná starostlivosť o dospelých chorých s diagnózou priedušková astma, chronická obštrukčná choroba pľúc a iné nešpecifické (netuberkulózne) prevažne chronické ochorenia dýchacieho ústrojenstva.

Speleoterapia,  dýchacie cvičenie v neďalekej Belianskej jaskyni urýchľuje liečenie a priaznivo pôsobí na organizmus v ktoromkoľvek veku. Stála teplota vzduchu, vysoká vlhkosť a sterilné prostredie bez alergénov majú pozitívny vplyv na aktuálny zdravotný stav zároveň priaznivo vplývajú aj na imunitný systém pacientov. Cvičenie je najefektívnejšie pre pacientov s bronchiálnou astmou a alergickou rinitídou a je doslova jediným azylom pre ľudí s peľovou alergiou.

Zariadenie poskytuje okrem komplexnej lekárskej diagnostiky aj komplexné laboratórne vyšetrenia a súbor rehabilitačných procedúr. Pre klientov je k dispozícii aj relaxačný bazén, sauna, vírivka, telocvične, posilňovňa, biliard, požičovňa bicyklov a iné. Na recepcii je možné uzavrieť aj poistenie do hôr. V rámci voľnočasových aktivít môžu klienti v areáli využívať aj vonkajšie multifunkčné ihrisko a zároveň k skvalitneniu služieb nemalou mierou prispeje aj cyklochodník priamo z Tatranskej Kotliny do Spišskej Belej v dĺžke 12 km.

Galéria

Kúpeľná liečba | Vodoliečba | Procedúry a masáže | Speleoterapia | Oficiálna stránka

Mapa