Sanatórium Dr. Guhra, Tatranská Polianka

Sanatoruim dr. Ghuru_Tatranska Polianka17Sanatórium Dr. Guhra n.o. v Tatranskej Polianke sa špecializuje na ochorenia dýchacích ciest. Tatranská klíma je priam balzamom pre pacientov s pľúcnymi chorobami. Tatranská Polianka leží v nadmorskej výške 1005 m v pásme lesa v mierne chladnej oblasti. Suchý vzduch, priaznivé pomery slnečného žiarenia, znížený tlak vzduchu, znížený parciálny tlak kyslíka a mierna denná teplota bez väčšieho kolísania sú znakmi jej klímy.

V liečebných domoch pracujú erudovaní lekári so špecializáciou na pneumológiu, alergológiu, fyziatriu, balneológiu a liečebnú rehabilitáciu. Podľa povahy ochorenia na základe lekárskeho vyšetrenia sa zostavuje individuálny liečebný plán. Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia, pohyb na čerstvom vzduchu. Medzi hlavné liečebné procedúry patrí inhalačná liečba, individuálny a skupinový liečebný telocvik, masáže, sauna, oxygenoterapia, inhalácia, klimatické vychádzky a iné.

Sanatórium poskytuje ústavnú liečebnú starostlivosť, kúpeľnú starostlivosť, rekondičné pobyty, relaxačné pobyty, dovolenkové pobyty, poskytovanie sociálnych služieb, turistické ubytovanie, priestory pre kongresy, semináre, konferencie stužkové, svadby a rodinné oslavy. Sanatórium v súčasnosti poskytuje so 65-timi zamestnancami svoje služby na 213 lôžkach, z toho 147 lôžok slúži na ústavnú liečebnú starostlivosť a 66 lôžok slúži na poskytovanie kúpeľnej starostlivosti, rekondičných, relaxačných, dovolenkových pobytov.

Galéria

Kúpeľná liečba | Liečebné procedúryCeny | Oficiálna stránka

Mapa