Slovenské liečebné kúpele Piešťany

hotel-thermia-palace-piestany-6Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu. Najväčšie kúpele na Slovensku s takmer dvesto ročnou tradíciou vďačia za svoju povesť najmä unikátnym prameňom sírnej termálnej minerálnej vody s obsahom 1500 mg minerálnych látok na liter a teplotou 67-69 °C. Voda vyviera z hĺbky 2 000 metrov, odkiaľ vynáša špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy. Usadeniny vznikajúce v mieste výverov vody v obtokovom ramene rieky Váh tvoria základ nenapodobiteľného miestneho liečivého sírneho bahna, unikátneho peloidu v európskom i svetovom meradle.

Kúpele Piešťany sa špecializujú na liečbu chorôb pohybového aparátu, teda kostí, kĺbov, svalov a spojivových tkanív, ale aj centrálnych a periférnych nervov, bez ktorých nie je možné riadenie pohybových funkcií. Hlavným cieľom liečebných postupov je predovšetkým obnova komplexných pohybových funkcií pohybového aparátu.

Kúpeľné mesto Piešťany sa môže pochváliť veľkým výberom pobytov, od víkendových, cez detoxikačné, veľkonočné pobyty, až po špecializované liečebné pobyty. Možnosti ubytovania v Piešťanoch sú veľmi široké. Medzi najznámejšie hotely patria hotel Thermia Palace, hotely Balnea Esplanade, Balnea Palace, Balnea Grand, Balnea Splendid.

Krátky oddych po procedúrach nezaškodí, nudiť sa však v Piešťanoch určite nebudete. Tenisové kurty, golfové ihrisko, indoor golf centrum, vodný a saunový svet sú priamo na Kúpeľnom ostrove, nordic walking, turistika a cyklistika v Piešťanoch a okolí. Vodné športy majú v tomto meste zelenú. Vodná nádrž Sĺňava je ideálna na jachting, veslovanie, surfovanie a vodné lyžovanie. Rieka Váh a okolité vodné nádrže sú potešením pre rybárov. Poloha Piešťan je zaujímavá pre cykloturistiku. Archeológovia tu a v blízkom okolí našli neuveriteľne zaujímavé nálezy kostí pravekých zvierat a stôp osídlenia pravekým človekom.

Galéria

Kúpeľné procedúry | Kúpeľná liečba | Ceny | Ubytovanie  | Oficiálna stránka

Mapa