Kúpele Nimnica

1380749189-45.2Kúpele Nimnica sú situované na úpätí výbežku Javorníkov nad Nosickou vodnou nádržou nazvanou Priehrada mládeže v nadmorskej výške cca 300 m n. m. Klimatické podmienky majú charakter podhorského podnebia s miernymi zimami a teplými letami. Masy vody v priehradnom jazere vytvárajú šetriacu mikroklímu. V kúpeľoch sa od začiatku špecializujú na liečenie dýchacích a zažívacích ústrojov. Dnes je indikačný zoznam rozšírený o choroby obehového ústrojenstva, onkologické choroby, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, ženské choroby aj choroby z povolania.

Prírodná liečivá vysoko mineralizovaná voda, uhličitá, hydrogénuhličitanovo sodná, jódová, so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanov, slabo kyslá, studená, hypotonická. Pitie prírodnej minerálnej vody má priaznivý účinok u pacientov s ochorením zažívacieho traktu.

K dispozícii majú klienti aj medicínske welness centrum. Špecifická mikroklíma soľnej jaskyne napomáha pri liečbe horných a dolných dýchacích ciest (zápaly hrdla, prínosové dutiny, chronická nádcha), zníženej činnosti štítnej žľazy, ochorení zažívacieho traktu, dermatologických ochorení (kožné alergie, psoriáza, atopický ekzém), neurózy, stresu a vyčerpanosti, alergií, astmy. Príjemnú atmosféru jaskyne dotvára relaxačná hudba a svetelné efekty.

Kúpele Nimnica ponúkajú možnosti pre vyplnenie voľného času priamo vo svojom areáli alebo blízkom okolí. Okrem využitia stredísk a ponuky výletov, exkurzií či tanečných a kultúrnych podujatí je tu príroda Javorníkov a Strážovských vrchov.

Vodná nádrž priehrady, cca 12 km dlhá a 1 km široká, je rekreačnou oblasťou s možnosťou plavby výletnou loďou po priehrade, vodných športov, je rajom rýb a vodných vtákov, ktoré je možno sledovať z priehradného múru. Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov je ideálnou pre milovníkov turistiky a cykloturistiky – ponúka nenáročné vychádzky okolitými lesmi s nádhernými vyhliadkami do okolia.

Galéria

Kúpeľná liečba | Akciové pobyty | Liečba detí |Ubytovanie | Soľná jaskyňaMapa | Oficiálna stránka