Kúpeľno – liečebný ústav MV SR ARCO, Trenčianske Teplice

Arco_Trencianske Teplice2V centre kúpeľného mesta Trenčianske Teplice sa nachádza budova kúpeľno – liečebného ústavu Arco priamo pri liečebných bazénoch a centrálnej pešej zóne. Zo slnečných terás sa ponúka pohľad na krásnu okolitú prírodnú scenériu. Najväčšou výhodou pre kúpeľných hostí je poskytovanie všetkých služieb s výnimkou termálnych bazénov, ktoré sú vzdialené do 200 metrov od kúpeľno – liečebného ústavu priamo v budove. Zabezpečujeme tiež relaxačné a rekondičné pobyty zamerané na regeneráciu fyzických a duševných síl. Zariadenie sa zaoberá výhradne liečbou chorôb pohybového aparátu.

Využívanie liečivých termálnych prameňov tvorí základ balneologickej liečby v Trenčianskych Tepliciach. Ku liečbe sa využíva 5 prameňov. Voda z prameňov vlastným tlakom prúdi priamo do bazénov. Liečivá voda nie je znehodnotená mechanickými zásahmi a pacienti sa kúpu priamo v liečivých prameňoch o teplote vody 37.7-4O st. C. Po chemickej stránke ide o vodu prírodnú, liečivú, teplú, slabo mineralizovanú, síranovú, vápenato – horečnatú, sírnu. Pre zvýšený obsah titrovanej síry približne 5 mg/l je predurčená predovšetkým na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva. Základná liečba prírodnými termálnymi prameňmi aplikovaná vo forme bazénov a vaňových kúpeľov je doplnená komplexom jednotlivých liečebných procedúr a liečebných metód. Celý liečebný postup je detailne rozpracovaný na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva. Liečebný plán je postavený individuálne na základe aktuálneho klinického stavu zisteného pri vstupnom lekárskom vyšetrení. Pacientom sa venujú dvaja odborní lekári a tím kvalifikovaných odborných zdravotníckych pracovníkov. Konzultácia lekára je dostupná počas celého pobytu.

Všetci hostia kúpeľno – liečebného ústavu majú voľný prístup do posilňovne, ktorá je vybavená modernými fitnes zariadením. Blízke okolie Trenčianskych Teplíc je vhodné nielen na pešie túry, ale i na cykloturistiku a ponúka ďalšie športové aktivity ako tenis, kolky, minigolf alebo jazdectvo.

Galéria

Kúpeľná liečba | Liečebné procedúryUbytovanie | Ceny | Mapa | Oficiálna stránka