Kúpele Sliač

Kupele Sliac1Sliačske minerálne pramene patria k sústave rozsiahleho tzv. termálneho neogénneho bazéna. Kúpele Sliač ako jediné na Slovensku využívajú na liečbu unikátny prírodný žriedlový plyn, ktorého prevažnú časť tvorí oxid uhličitý. Minerálne žriedla týchto kvalít sa používajú predovšetkým na liečbu chorôb obehového ústrojenstva, chorôb pohybového ústrojenstva, onkologických ochorení a ženských ochorení.

Výnimočné prostredie a termálna minerálna voda zaraďuje kúpele Sliač medzi svetové unikáty. Ideálna izotermická teplota vody, 33,2 st. C a vysoká koncentrácia oxidu uhličitého zabezpečuje bezkonkurenčné liečebné účinky na organizmus. Plynový a minerálny kúpeľ je vhodný aj pre ľudí zdravých, vodičov, športovcov, rekonvalescentov, študentov, trémistov, seniorov a ľudí s nedostatkom pohybu. V kúpeľoch Sliač sa poskytuje viac ako 50 liečebných procedúr. Základom sú liečebné procedúry využívajúce termálne minerálne liečivé vody, prírodný žriedlový plyn. Najvýdatnejším a z hľadiska liečebného využitia najvýznamnejším je „Kúpeľný prameň”, ktorý sa používa na aplikáciu vodných liečebných procedúr. „Kúpeľný prameň” je prírodná liečivá voda, stredne mineralizovaná, uhličitá, síranovo-hydrogénuhličitanová, vápenato-horečnatá, so zvýšeným obsahom horečnatého, vápenatého, fluoridového a síranového iónu, slabo kyslá, nízko termálna, hypotonická.

Mimo rehabilitačného programu balneoterapie môžu hostia využívať ďalšie možnosti na športové aktivity. Celoročne je k dispozícii aj vnútorný rehabilitačný bazén, fitnes a sauna. V sezóne je k dispozícii prírodné kúpalisko s termálnou vodou, detský bazén, volejbalové ihrisko, možnosti na nohejbal, bedminton, cyklistiku, norden walking. Pre turistov sú v každom ročnom období vhodné možnosti na túry a vychádzky v čarokrásnom lesoparku v rozlohe 42 hektárov.

Galéria

Ponuka pobytov  | Liečebné procedúry | Kúpeľná liečba | Ubytovanie Mapa | Oficiálna stránka