Kúpele Červený kláštor – Smerdžonka

Kupele Cerveny Klastor1Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka – sú prvé po vojne obnovené kúpele na Slovensku a momentálne najmodernejšie kúpele na Slovensku. Ich história siaha do prvej polovice 19. storočia, kedy ako prvý začal liečivé účinky tunajšej vody využívať miestny mlynár, ktorý pre záujemcov pripravoval teplé vaňové kúpele vo svojej stodole.

Klientom ponúkajú ozdravné procedúry naordinované lekármi a vykonávané pod dozorom školeného personálu, ubytovanie vysokého štandardu v apartmánoch alebo dvojlôžkových izbách priamo v Dome zdravia alebo alternatívne ubytovanie v chatovej osade v areáli, stravovanie v štýlovej reštaurácii, kongresové služby i množstvo kvalitných doplnkových služieb. Najväčším bohatstvom a základným kameňom ozdravnej starostlivosti u nás je jedinečná prírodná liečivá minerálna voda ,,SMERDŽONKA“, ktorá je vďaka svojmu zloženiu, bohatému na minerálne látky a sírovodík, predurčená hlavne na ozdravovanie kožných chorôb, ale aj chorôb pohybového aparátu, neurologických chorôb, či ako pitný režim pri poruchách tráviaceho ústrojenstva.

Smerdžonka (smradľavá voda) nazývaná pre typický zápach po sírovodíku. Je to prírodná liečivá voda bohatá na minerálne látky hlavne sodík, vápnik, horčík a sírovodík. Celková mineralizácia vody je 1172 mg/l a koncentrácia sírovodíka je 11mg/l. Voda je studená s teplotou 8-10 °C, hydrogénuhličitanová, slabo alkalická s pH 7,46, hypotonická a stredne mineralizovaná. Je ohrievaná na terapeutickú teplotu 37-40 °C bez straty liečivých vlastností. Sírovodík je dobre vstrebávaný kožou a sliznicami, zlepšuje elasticitu, zabraňuje odbúravaniu elastínu a kolagénu v chrupavkách, šľachách a fasciách.

Galéria

Kúpeľná liečba | Liečebné procedúryUbytovanie | Oficiálna stránka

Mapa