Kúpele Bojnice

foto6Prvá písomná správa o kúpeľoch Bojnice je z roku 1549. Kúpele sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych. Termálne pramene a pôvodná príroda v blízkosti Bojnického zámku tu tvoria už po stáročia harmóniu. Na liečbu sa využíva prírodná liečivá hydrogén–uhličitanovo -síranová, vápnikovo-horčíková termálna voda, ktorej teplota sa pohybuje medzi 28 – 52 ºC, ktorá vyviera z 9 prameňov. Návštevníci Bojnických kúpeľov môžu okrem štandardných procedúr využit aj rôzne wellness služby.  Po komplexnom vyšetrení zostaví ošetrujúci lekár – odborník v odbore rehabilitácie a kúpeľnej liečby každému pacientovi individuálny plán liečby odpovedajúci jeho aktuálnemu zdravotnému stavu využívajúc prostriedky fyzikálnej terapie. Termálna voda zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť. Medzi liečené indikácie patria choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, ženské choroby, choroby z povolania a choroby obličiek a močových ciest.

V saunovom svete máte možnosť využiť bohatú ponuku nielen klasických masáží a reflexných masáží, ale aj masáž lávovými kameňmi, manuálnu lymfodrenáž, anticelulitídnu masáž, vákuovú masáž – bankovanie, thajskú masáž, antimigrenóznu masáž, športovú masáž.

Wellness nie je iba systém cvičenia či tréningu, ale skôr prístup k zdraviu, fitnessu, ktorý vedie k pocitu spokojnosti a zároveň aj dobrému zdraviu. V ponuke je Body Forming, Nordic Walking, Fitball, Trasa „Buď fit“, Aqua Aerobik, Strečing a Relaxácia.

Poloha kúpeľov v tichom prostredí mimo mestského ruchu a príjemná atmosféra kúpeľných parkov vytvárajú optimálne prostredie pre liečenie a podstatnou mierou prispievajú k telesnej a duševnej relaxácii. Hostia majú možnosť stráviť príjemné chvíle posedením v kaviarni, cukrárni, zimnej záhrade alebo na letnej terase priamo v areáli kúpeľov. Každý si môže vybrať z množstva koncertov, folklórnych vystúpení a tanečných zábav, ktoré sa tu pravidelne konajú. Ďalej môžu hostia navštíviť blízke termálne kúpalisko Čajka, odhaliť krásy najkrajšieho zámku na Slovensku, alebo stráviť príjemné a poučné chvíle v našej najstaršej zoologickej záhrade.

Galéria

Kúpeľná liečba | Liečebné procedúryUbytovanie | CenyMapa | Oficiálna stránka