Kúpele Dudince

rubin_bazen_0Dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. „Prdľavka“ – ako ju zvyčajne domáci Dudinčania nazývajú, je vysoko mineralizovaná liečivá voda. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Vodu podobného zloženia nájdete v Európe už len vo Vichy (Francúzsko).

Všetky služby vrátane procedúr sú v Kúpeľoch Dudince poskytované pod jednou strechou. Na prvom mieste sa tu zaoberajú pooperačnou rehabilitáciou ochorení pohybového a kardiovaskulárneho aparátu. K tomu však aj neurologické ochorenia a choroby profesionálneho preťaženia. Liečivé účinky minerálnej vody sa využívajú aj ako prevencia pred týmito ochoreniami.

Maximálny liečivý účinok minerálnej vody sa prejaví, ak sa kúpeľ absolvuje v pokoji bez zbytočného vírenia vody a pohybov. Preto je minerálny bazén sedacím bazénom (nepláve sa v ňom). Na plávanie sú v kúpeľoch k dispozícii iné bazény s bežnou prihrievanou vodou. Minerálna voda navyše môže spôsobiť sčernanie zlata a striebra, prípadne bižutérie. Šperky preto odporúčame si so sebou do kúpeľa nebrať.

Wellness centrum v liečebnom dome Rubín vám pomôže zrelaxovať a vďaka správnemu využívaniu jeho služieb môžete veľa urobiť pre svoje zdravie. Maximálna kapacita Vitálneho sveta Wellnea je 60 osôb (30 žien, 30 mužov). K dispozícii sú suché sauny, parné sauny, whirpool, tepidárium, solárium, oddychová zóna a mnoho ďaľších. Vo vírivom bazéne prebieha v doobedňajších hodinách liečebná procedúra hydrokineziterapia (vodná gymnastika). Poobede a večer využite bazén na krátke relaxačné plávanie. Vodné trysky a protiprúd vás navyše dokonale vymasírujú. Relax ako ušitý pre vás.

Počas víkendov (od októbra do apríla)  je pre verejnosť ako i hotelových hostí k dispozícii aj minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou, počas letnej sezóny je otvorené Kúpalisko Dudinka (rekreačný, detský bazén, bazén s vodnými atrakciami a bazén s minerálnou vodou).

Galéria

Ponuka pobytov  | Liečebné procedúry | Ubytovanie Mapa | Oficiálna stránka