Biokúpalisko v Levočskej doline

Biokupalisko v Levocskej dolineV rezorte Levočská dolina pod svahom nájdete prvé biokúpalisko na Spiši len 6 kilometrov od centra Levoče obklopené Levočskými vrchmi s cyklotrasami a turistickými chodníkmi. Biokúpalisko vzniklo ako alternatíva k lyžiarskemu stredisku. Ponúka čistučkú vodu bez chemickej úpravy. Využíva technológiu samočistenia čistenia vody rastlinami a riasami. Spája v sebe výhody klasických bazénov, no zároveň rešpektuje životné prostredie a naše zdravie, pretože voda v bio bazénoch je bez akýchkoľvek chemických látok.

Kvalita vody v nádržiach je vysoká. Je tu nasadených niekoľko druhov rastlín, ktorých koreňový systém prostredníctvom štrkových zón vodu filtruje a tak zbavuje biologických a iných nečistôt. Všetky tri nádrže sú zaizolované nepriepustnou fóliou, takže sa tam nedostane spodná, len upravená voda.

V areáli biokúpaliska sa nachádzajú tri bazény, pričom jeden je určený na filtráciu a čistenie vody cez kamienky a štrk, druhý je určený na kúpanie, a tretí rybolovný, kde si prídu na svoje milovníci rybolovu. Na lov tu nie je potrebný rybársky lístok. Môžete si tu vlastnoručne uloviť pstruha dúhového a hneď si ho pripraviť na obed. V kúpacej časti sa zabavia deti aj dospelí, keďže bazén je rozdelený na tri sekcie s odlišnou hĺbkou vody. Začína sa postupne zvažujúcou umelou plážou a dosahuje maximálnu hĺbku 2,2 metre v strede jazierka. Teplota vody dosahuje okolo 23 stupňov. Kapacita kúpaliska je 350 osôb.

V areáli sa nachádzajú trávnaté plochy, bufet, zóna pre deti a oddychové altánky, altánok na grilovanie a samozrejme sociálne zariadenia. Parkovanie je pre návštevníkov k dispozícii zdarma.

 

Galéria

Biokúpalisko | Ceny | Ubytovanie | AkcieMapa | Kontakt| Oficiálna stránka