Biokúpalisko Sninské rybníky

Biokupalisko Sninske rybnikyAreál prírodného biokúpaliska vznikol v roku 2010 v rekreačnom areáli Sninské rybníky prestavbou pôvodných 3 kúpalísk. Je druhým bio kúpaliskom na Slovensku, ktoré využíva technológiu samočistenia a filtrácie vody pomocou vodných rastlín a rias bez akýchkoľvek chemických zásahov. Príjemná teplá voda je vhodná hlavne pre tých, ktorí trpia alergickými reakciami na chemické dezinfekčné prostriedky. Kúpalisko sa nachádza  v regióne Horný Zemplín na okraji mesta Snina asi 3 km od centra v doline Bystrého potoka. Je obklopené Vihorlatskými  vrchmi s cyklotrasami  a turistickými chodníkmi smerujúcimi na prekrásnu vyhliadku Sninský kameň s výškou 1005 metrov nad morom. Odkiaľ sa dá pokračovať k najväčšiemu sopečnému jazeru na Slovensku – Morskému oku.

Voda z bazéna sa prečerpáva do vedľajšej čistiacej nádrže, kde je vysadených niekoľko druhov vodných rastlín a rias. Tie sa živia nečistotami, ktoré sa vyplavujú z ľudského tela. Čím viac ľudí sa tu kúpe, tým rastliny viac prosperujú. Ďalšou nepopierateľnou výhodou je to, že v čistiacich nádržiach je plytká voda, ktorú príjemne vyhrejú slnečné lúče. Do bazénov potom prúdi príjemne zohriata teplá voda.

Kúpalisko má celkovú kapacitu 1200 osôb, pričom naraz sa môže kúpať až takmer 600 návštevníkov.  Biokúpalisko má rozlohu vyše 3 500 metrov štvorcových zatrávnených plôch a jeho samozrejmou súčasťou sú vodné hojdačky, šmykľavky či vodný hríb pre deti. Plocha na kúpanie je rozdelená do troch hĺbkových pásiem, ktoré sú delené mólami pre malé deti do 0,4 metra, neplavcov od 1,1 metra do 1,5  a plavcov od 2 metrov do hĺbky 3,5 metra. Okrem nového kúpaliska ponúka možnosti na osvieženie aj neďaleký plavecký bazén. Ďalej si môžu návštevníci aktívne oddýchnuť na multifunkčnom a tenisovom ihrisku, ktoré slúžia pre športové aktivity, exteriérové fitnes zariadenia, moderné detské ihrisko z drevených prvkov, stravovacie a ubytovacie služby a samozrejmosťou je možnosť požičania ležadiel. Areál kúpaliska skrášľuje fontána s umelým potôčikom.

Kúpalisko je otvorené od júna do septembra s možnosťou zakúpenia permanentiek či zliav pre rodiny a dôchodcov.

Galéria

Biokúpalisko | Ceny | Ubytovanie | AkcieMapa | Kontakt| Oficiálna stránka