Biobazén Borovica

????????????????????????????????????

Biobazén Borovica

V okrese Malacky v Plaveckom štvrtku sa nachádza areál Kamenný mlyn. Vodná plocha s dĺžkou 80 metrov ponúka jedinečné zdravé kúpanie v srdci prírody v tieni borovíc a nekonečný relax. Upravený areál kúpaliska s čistou vodou bez chémie je vhodný pre všetky vekové kategórie ako aj tehotné ženy či bábätká.

Biobazén Borovica je otvorený od roku 2013  a funguje na báze vlastného čistenia vody, čo zabezpečujú vodné rastliny vo filtračnej a čistiacej časti. V čistiacej časti sú nasadené rôzne vodné rastliny ako lekná, vodné ťahavé rastliny, sú tu aj vodné slimáky, jesetery, mloky karpatské či žabky, ktoré sa starajú o vyvážený ekosystém. Voda z čistiacej časti preteká do kúpacieho bazéna. Voda v bazéne je prísne kontrolovaná. Každé dva týždne sa odoberajú vzorky na kontrolu. Bazén je napustený po celý rok, vodu podľa potreby dopúšťajú alebo ochladzujú. Bazén môže byť otvorený maximálne 10 hodín denne, 14 hodín je potrebných na regeneráciu rastlín. Biobazén spája v sebe výhody bežných kúpalísk, no zároveň rešpektuje životné prostredie a udržuje zdravie. Vyhrievaný je prírodným spôsobom.

V celom areáli sú k dispozícii aj ležadlá zdarma. Okrem toho sú v areáli bohaté športové možnosti ako plážový volejbal, bedminton, stolný tenis, nohejbal a futbal. Súčasťou komplexu je aj malý detský bazén s rozmermi 5×5 metrov a teplotou 30°C, rôzne detské atrakcie, ako nafukovací hrad, trampolína, hojdačky, drevené zvieratká, jazierko pre rybky a korytnačky a iné. Ponúka tiež príjemné posedenie v prírodnej reštaurácii, plážovú kaviareň a oddych pod stromami borovíc.

 

Galéria

Biokúpalisko | Ceny | Ubytovanie | AkcieMapa | Kontakt| Oficiálna stránka