Ostrožská Nová Ves

Kúpele Sírnaté lázně Ostrožská Nová Ves ležia 8 km od okresného mesta Uherské Hradište v srdci Moravského Slovácka. Moravský kraj je známy bohatým folklórom, vinicami a viacerými vínnymi pivnicami a historickými pamiatkami. Sírnaté kúpele sa nachádzajú 1,5 km od obce Ostrožská Nová Ves. V Ostrožskej Novej Vsi sa zachovalo mnoho ľudových tradícii. Obec je preslávená zachovaným ľudovým krojom a ručným maľovaním kraslíc, výrobou cimbalov a paličkovaním. Tunajšia oblasť je bohatá na historické pamiatky. Nachádzajú sa tu pozostatky činnosti rimanov, vládcov Veľkej Moravy, židov, staviteľov zámkov a ľudových umelcov. Dolné Vestonice sa preslávili nálezom sošky z pálenej hliny – Vestonickej venuše. Komplex Lednicko-valtického areálu tvorený dvoma honosnými zámkami s rozsiahlou parkovou krajinou bol zaradený medzi pamiatky UNESCO.

Kúpele sú ideálnym miestom, pokiaľ máte kožné problémy či ochorenia pohybového aparátu. V Ostrožskej Novej Vsi sú sírnaté pramene priamo v areáli kúpeľov a robia takmer zázraky. Taktiež sa tu liečia reumatologické a neurologické ochorenia. Významnou skupinou chorôb, ktoré sa liečia v Sírnatých kúpeľoch Ostrožská Nová Ves, sú ochorenia kože napr. akné, ekzém, ale kúpele sú známe predovšetkým liečbou lupienky.

Pobyt v kúpeľoch si môžete spestriť návštevou Slováckeho múzea v Uherskom Hradišti. Tu môžete navštíviť známe vínne pivnice a ochutnať kvalitné víno. Využiť môžete taktiež rozšírené turistické a cyklistické trasy alebo sa preplaviť na lodi po Baťovom kanále. V obci Ostrožská Nová Ves sa nachádza golfové ihrisko a prírodné kúpalisko.

Galéria

Ceny | Ubytovanie | AkcieKontakt| Oficiálna stránka