Teplice

Kúpele Teplice sú známe jedinečnou termálnou vodou hydrogénuhličitano-sírano-sodného typu s bohatým obsahom minerálov a prímesami radónu. Vďaka nej prostredníctvom kúpeľov a ďalšej vodoliečby teplické pramene dosahujú unikátne liečebné výsledky. Podľa súčasných vedeckých poznatkov sú vlastnosti teplických prameňov výsledkom jedinečných hydrogeologických podmienok. Aj keď vo svete existuje množstvo rôznych vodných zdrojov s liečivým potenciálom, nie je známa lokalita, ktorá by bola s Teplicami porovnateľná. Ani česká kotlina, ktorá je na prírodné zdroje neobyčajne bohatá, nie je s Teplicami ani vzdialene podobná.

Kúpele Teplice sa špecializujú hlavne na:

Ochorenia pohybového aparátu

Poruchy pohybového ústrojenstva zápalového a degeneratívneho pôvodu, vertebrogenné syndrómy, ochorenie svalov, šliach, stavy po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, vrodené ortopedické vady, skoliózy, chronická artritída.

Ochorenia cievne

Choroby periférnych ciev, stavy po zápaloch žíl, stavy po operáciach cievneho systému, hypertenzná choroba I. – III. stupňa, obehové poruchy v dôsledku cukrovky.

Ochorenia nervové

Stavy po mozgových príhodách, stavy po operácii chrbtice a mozgu, roztrúsená skleróza, vrodená obrna, detská mozgová obrna, pohybové poruchy po zápaloch mozgu a miechy, svalové ochorenia, nervové poruchy v dôsledku cukrovky.

Úspešnosť liečby je veľmi vysoká až 96,1 % vďaka jedinečnej termálnej vode, účinnej rehabilitácii a skúsenostiam profesionálov.

Medzi liečebné procedúry, ktoré sa využívajú v kúpeľoch Teplice, patria Terma aróma, ručná masáž, Beaty rituál, lymfodrenáž, ajurvédska masáž, thajská olejová masáž, masáž mušľami, masáž medová detoxikačná, masáž lomi-lomi, masáž horúcimi kameňmi, proti celulitíde, masáž bylinkovými vrecúškami.

Galéria

Ceny | Ubytovanie | ProcedúryMapa | Kontakt| Oficiálna stránka