Luhačovice

Luhačovice sú štvrté najväčšie a jedny z najkrajších kúpeľov v Českej republike. Nachádzajú sa v malebnom údolí nedotknutej prírody chránenej oblasti Biele Karpaty. Jedinečné liečivé pramene radia Luhačovice medzi najlepšie liečebné kúpele v Európe v liečbe dýchacích ciest a ďalších ochorení. Architektúra Luhačovíc má nenapodobiteľný a neopakovateľný charakter vďaka slovenskému architektovi Dušanovi Jurkovičovi. Nádhernou ukážkou jeho umenia je exkluzívny hotel Jurkovičův dům. Ak chcete zostať zdraví, načerpať novú energiu či spomaliť tempo pracovných dní, kúpele Luhačovice sú ideálnou možnosťou.

Minerálne pramene ako prírodné liečivé zdroje využívali ľudia odpradávna k liečeniu chorôb a k posilnenia zdravia. V Luhačoviciach vyviera 10 hydrogenuhličitano-chlorido-sodných-jodových minerálnych prameňov. Ich teplota sa pohybuje mezi 10 a 14°C. Luhačovické minerálne vody sú považované za jedny z najúčinnejších v Európe. Majú vysoký obsah minerálnych látok a sú bohaté na oxid uhličitý. Využívajú sa k pitnej kúre, inhalačným procedúram a k minerálnym kúpeľom. Medzi najznámejšie liečivé pramene patria Vincentka, Aloiska, Ottovka a Prameň Dr. Šťastného, ktoré sú voľne prístupné verejnosti. V roku 2013 bol slavnostně zprístupnený prameň Nový Jubilejný. V Českej republike sa Vincentka najčastejšie používa na inhaláciu. Jej účinok priamo z prameňa je však nenahraditeľný.

Medzi choroby, ktoré sa v Luhačoviciach liečia patria rôzne onkologické ochorenia, cievne choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervové choroby a choroby pohybového aparátu.

Liečebné procedúry sú rozdelené na liečebné procedúry veľké, malé a procedúry wellness. Môžete ich absolvovať podľa vlastného výberu (s určitým obmedzením) alebo podľa predpisu kúpeľného lekára. Podľe zdravotného stavu je odporúčaná denne 1 veľká procedúra (napr. prírodný uhličitý kúpeľ) a 2 malé procedúry (napr. inhalácia a parafínový zábal). Medzi množstvo procedúr, ktoré sa v kúpeľoch Luhačovice vyžívajú, patria inhalácia minerálnej vody, perličkový kúpeľ, jódovo-brómový kúpeľ, vírivý kúpeľ, škótske striky, klasická masáž, podvodná masáž – ručná aj prístrojová, oxygenoterapia, aromatoterapia alebo pitná kúra.

Galéria

Ceny | Ubytovanie | AkcieMapa | Kontakt| Oficiálna stránka